/  Hakkımızda

Hakkımızda

24 Şubat 2006’da faaliyete geçirilen Kent Konut, bir belediye iktisadi teşekkülüdür. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli halkına modern ve kaliteli konut sunduğu bir kurumdur.

Toplu konut üretiminde lider, kentsel dönüşüm projelerinde örnek uygulamalar geliştirip uygulayan, sosyal ihtiyaç ve değerleri gözeterek halkın konut ihtiyacını karşılayan, şehri ulusal ve uluslararası pazarlarda temsil kabiliyeti olan güvenilir bir marka haline gelmiştir.

Kent Konut bir kamu kurumu olmanın bilinci ile hareket eder.
Sosyal belediyeciliğin gereği olarak, piyasa şartlarında konut sahibi olamayacak alt gelir gruplarına ve engelli hemşerilerimize öncelikli hak sahibi olabilecekleri sosyal konut projeleri sunar. Bankalarla yapılan anlaşmalar sonucu uygun ödeme seçenekleri sağlar. Alt gelir grubuna uygun taksit imkânı sağlayan projelerinde engelli kimseler için kontenjan ayırarak onların ev sahibi olmasının mutluluğuna ortak olur. Müşteri odaklı çalışır, işleyişi, hedefleri, temel stratejileri ve rekabet modelleri onun üzerine kurulmuştur. Konut satışının yapılmasından anahtar teslimine kadar her konuda müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçlamaktadır.

YAŞANILABİLİR BİR ŞEHİR!

Kent Konut düzenli kentleşmeyi sağlamak, çarpık kentleşmenin önüne geçmek, çağdaş bir kentsel dönüşüm yapmak, artan nüfusun getirdiği sosyal donatı eksikliğini gidermek konut, sanayi ve ticaret alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla projeler yapar ve hayata geçirir.

Tarihsel dokuyu koruyarak, şehrin eskiyen yüzünü yeniler. Bu amaçla Kocaeli halkı için planlı, alt yapısı tamamlanmış, yeşil alanlar ve sosyal donatılar ile zenginleştirilmiş yaşam alanları üretir.

Halka kaliteli konutların yanı sıra her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek bazı sosyal imkânlar sağlamaktadır. Bunlardan bazıları çevre düzenlemesi, çocuklar için oyun parkları, sağlık tesis alanları, dini tesis alanları, sosyal kültürel tesis alanları gibi yaşam alanları sağlamaktadır.