[ KONUT ARAMA ] [ SANAL POS ]
   
 
 
 
 
[ ANASAYFA ]  
[ HAKKIMIZDA ]  
[ KURUMSAL ]  
[ PROJELERİMİZ ]  
[ HAFRİYAT ]  
[ BİZE ULAŞIN ]  
[ İLETİŞİM ]  
[ KONUT ARAMA ]   [ SANAL POS ]  
HABERLER
DEPREM TATBİKATI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI
Orjinal Resim

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT-KONUT A.Ş. HİZMET BİNASINDA OLASI AFETLERLE MÜCADELE VE TAHLİYE’DE YILIN SON TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

 

            Kent-Konut A.Ş İş Güvenliği Uzmanlığı ile Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından ortaklaşa senaryosu hazırlanan “KENT-KONUT A.Ş Hizmet Binasında Olası Depremlere Hazır olma ve Tahliye Tatbikatı” 31/12/2019 Salı günü başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Senaryo doğrultusunda siren sesiyle başlayan tatbikatta, tatbikat senaryosu gereği görevliler de elektrik şalterini indirip doğalgaz vanalarını kapattı. Deprem sonrasında binayı öncelikle şirketin ilk yardım ve sivil savunma ekipleri terketti daha sonra şirketin zemin katından başlamak üzere 3,5 dakikada çalışanlar ve iş için gelen vatandaşlar tahliye edildi. Deprem sonrası çıkabilecek ikincil afet olan yangınlara karşı önlemler alındı. Yaklaşık yarım saat süren tatbikat başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Tatbikatın amacı;Acil Durum Eylem Planı” nın mahallinde test edilmesi ve oluşturulan “Acil Durum Ekipleri”nin çalışma yeteneğinin geliştirilmesi, olası deprem afetine karşı hazır olunması, olağanüstü hadise ve afeti yönetebilmeleri, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğini geliştirmesi ve yapılan tatbikatlarla da tecrübe kazanmalarıdır.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
1140 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
KENT KONUT İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKİDİR