[ KONUT ARAMA ] [ SANAL POS ]
   
 
 
 
 
[ ANASAYFA ]  
[ HAKKIMIZDA ]  
[ KURUMSAL ]  
[ PROJELERİMİZ ]  
[ HAFRİYAT ]  
[ BİZE ULAŞIN ]  
[ İLETİŞİM ]  
[ KONUT ARAMA ]   [ SANAL POS ]  
HABERLER
KENT KONUTTA GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT!
Orjinal Resim

KENT KONUT’TA GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT!

Kent Konut bünyesinde 21.12.2018 tarihinde deprem tahliye tatbikatı yapıldı. Tatbikat; Kent Konut çalışanlarının ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Sivil Savunma ekiplerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Deprem ve Deprem Anında Yapılacaklar Konulu Masa Başı Tatbikatı:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü sivil savunma uzmanı Mevlut Şen tarafından deprem anında yapılacaklar, dikkat edilmesi gereken konular, evde alınacak önlemler vb. konularda Afet Planı Masa Başı Tatbikatı düzenlendi. Genel Müdürlük Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren toplantı Şirket yetkilileri,iş güvenliği uzmanı Özer YILDIZ, sivil savunma uzmanı Mevlüt Şen ve ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sonrasında önceden hazırlanan bir senaryo ile deprem tatbikatı yapıldı. Senaryo doğrultusunda siren sesiyle başlayan tatbikatta, tatbikat senaryosu gereği görevliler de elektrik şalterini indirip doğalgaz vanalarını kapattı. Deprem sonrasında binayı öncelikle şirketin ilk yardım ve sivil savunma ekipleri terketti daha sonra şirketin zemin katından başlamak üzere 3,5 dakikada çalışanlar ve iş için gelen vatandaşlar tahliye edildi. Deprem sonrası çıkabilecek ikincil afet olan yangınlara karşı önlemler alındı. Yaklaşık yarım saat süren tatbikat başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı.

 

Arşiv  l 
Yazdır  l 
2241 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
 
KENT KONUT İNŞAAT SAN. VE TİC. A.Ş. KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞTİRAKİDİR